Przekonajmy się jak wygląda film z wysokości

  • Posted on: 23 May 2016
  • By: addmean
W wielu sytuacjach wydaje nam się, że niezbędna jest inna perspektywa. Zwłaszcza, gdy chodzi o kręcenie jakiegoś filmu. Oczywiście da się porozstawiać sporo kamer w kilkunastu miejscach i mieć kilkunastu operatorów, którzy będą nad wszystkim panować.


Na szczęście dziś wszyscy mają dostęp do jeszcze jednego rozwiązania – to znaczy drona. Nie trzeba posiadać ogromnych pieniędzy, wystarczy, że się zainteresujemy tego typu opcją. Kiedy chodzi o filmowanie z lotu ptaka, to jest sporo osób, które oferują tego typu rozwiązania. Zależnie od tego, czy chcemy stworzyć filmik , który promuje naszą okolicę, czy może marzymy o migawkach z imprezy weselnej albo jakiejś miejskiej plenerowej imprezy- http://magiceye.com.pl/filmowanie-i-zdjecia-z-powietrza/.

filmowanie z powietrza za pomocą drona
Author: Arne Krueger
Source: http://www.flickr.com
Ogółem trzeba znaleźć firmę, która profesjonalnie wszystko ogarnie. Jak wiadomo możemy poprosić na przykład kuzyna, który ma drona, by ogarnął jakieś jeszcze ujęcia z rodzinnej imprezy, ale musimy wiedzieć, że kuzyn zna się na rzeczy. Inaczej sensowniej zrezygnować, bo niewprawne sterowanie dronem może wyrządzić ludziom krzywdę. Tak, więc bez pośpiechu powinniśmy pomyśleć, czego rzeczywiście potrzebujemy. Bo może wyjść na to, że dzięki filmowi z lotu ptaka nasze video będzie naprawdę niesamowite.

Świetne filmy tworzone z wysokości

W naszych czasach filmowanie z lotu ptaka nie jest wielkim wyzwaniem. Kiedyś trzeba byłoby wynająć helikopter z kamerzystą w środku, a dziś wystarczy dron i ktoś, kto rzeczywiście umie się nim posłużyć. Jest dużo firm, które mają w ofercie filmowanie dronem.


Powinniśmy jedynie poszukać, kto dokładnie w naszej okolicy się tym para. Warto spojrzeć na wcześniejsze realizacje konkretnej firmy, o ile zostały wrzucone na stronie www. Bo jak wiadomo nie wszyscy klienci muszą się zgodzić na to, ze będzie pokazane to, co mieli ochotę, żeby było dla nich nakręcone. Ale, kiedy już dojdzie do spotkania z osobami, które filmują z lotu ptaka, to na sto procent będą mogli przedstawić nam swoje produkcje. To sprawi, że dowiemy się, czy wg nas jest to okej, czy nie. A kiedy będzie nam się to podobało, to nie zostanie nic innego jak wynająć firmę na określony termin. Warto również od razu poomawiać warunki finansowe.