Przed zakupem zbiornika na paliwo i innych artykułów

  • Posted on: 15 March 2016
  • By: addmean
W pojazdach niekiedy zachodzi potrzeba wymiany zbiornika paliwa lub montaż dodatkowego. Zbiornik najczęściej wymieniamy z powodu jego defektua na przykład spowodowanego wypadkiem. Często zdarza się jednak, że zbiorniki ulegają korozji; wtedy kupując nowe, trzeba zwrócić szczególną uwagę na materiał, z jakiego zostały zrobione. Obecnie najczęściej jest to stal nierdzewna, jednak nie zawsze, dlatego zanim cokolwiek zakupimy warto zasięgnąć porady fachowca..

Author: Volvo
Osprzęt zbiorników jest dobierany indywidualnie do każdego modelu pojazdu w zależności od typu podwozia oraz wymiarów auta i specyfikacji technicznej. W sklepach można znaleźć zbiorniki czołowych producentów ciężarówek takich jak: DAF, MAN, Renault, Volvo.Oprócz standardowego zbiornika dostępny jest również dodatkowy zbiornik paliwa. Należy pamiętać, że tego typu rozwiązanie musi być dostosowane do norm UE, dlatego przed zakupem poszerzmy swoją wiedzę na ten temat. Dodatkowe zbiorniki paliwa można zamontować z tej samej strony co zbiornik oryginalny i najczęściej tak się to robi. Niekiedy jednak, gdy nie ma wystarczającej ilości miejsca, stosuje się przeniesienie instalacji pneumatycznej w inne miejsce lub nawet na drugą stronę pojazdu.

Kompletne zbiorniki na paliwo powinny mieć uchwyty montażowe, opaski z gumowymi podkładkami, korek paliwa zamykany na kluczyk oraz kontroler poziomu paliwa. Rzeczą równie ważną, o której należy pamiętać, jest komplet certyfikatów. Szeroką ofertę zbiorników paliwa czołowych producentów zarówno do podwozi sztywnych jak i ciągników siodłowych znajdziemy na stronie internetowej sklepu.

Oczywiście warto pomyśleć o pełnym przeglądzie auta, pamiętać nawet o takich drobiazgach jak silniczki krokowe (silniczki krokowe marki Bosch na ceneo.pl). Szczególnie przed planowaną dłuższą wycieczką. A wtedy powinniśmy zadbać też o komfort podczas jazdy. A co, gdy jedziemy w miejsce, w którym nigdy jeszcze nie byliśmy? Sprawmy sobie mapę, lub nawet lepiej - nawigację samochodową (Nawigacja samochodowa Asus na Ceneo). Wskaże nam prawidłową drogę i jeszcze ostrzeże przed radami na trasie.