Transport i spedycja

  • Posted on: 5 May 2015
  • By: addmean
Transport międzynarodowy lądowy jest wciąż chętnie wykorzystywany mimo rosnących kosztów paliwa, w szczególności benzyny i oleju napędowego. Nadal transport międzynarodowy jest nadrzędnym źródłem transportu w Europie. Dlatego firm transportowych wciąż przybywa i wzajemnie próbują przebić się z ciekawą ofertą.

amjlogistics
Source: www.amjlogistics.pl
Podmioty spedycyjne zajmujące się przewozem ładunków niebezpiecznych muszą dostosować się do przepisów transport międzynarodowy. Jest to międzynarodowa konwencja dotycząca drogowego przewozu ładunków niebezpiecznych. Umowę podpisało 35 państw a przez Polskę została ratyfikowana w 1975 roku. transport międzynarodowy nie jest wcale taki bezpieczny. Wszystkie produkowane na świecie materiały zostały podzielone na kilka klas zagrożeń. Należą do nich m.in. materiały promieniotwórcze czy materiały ciekłe zapalne.

Jako iż logistyka w dzisiejszych czasach branżą bardzo potrzebną i prężnie się rozwijającą, coraz więcej firm przyjmuje przepisy umowy ADR i zajmuje się przewozem materiałów niebezpiecznych. Jedną z takich firm jest AMJ Logistics z Drawska Pomorskiego. W swojej ofercie posiada m.in. pojazdy o masie ładunku do 3,5 tony, naczepy typu MEGA. Spedycja międzynarodowa, którą się firma zajmuje opiera się na nowoczesnej flocie pojazdów spełniających standardy EURO 2 oraz EURO 3+S - kontakt.