Wiedza

W jaki sposób powiększyć efektywność nauki do egzaminu z prawa jazdy?

 • Posted on: 29 March 2016
 • By: addmean
nauka jazdy
Source: pixabay
Powszechnie wiadomo, że w szerokim zakresie rozumiana motoryzacja stanowi wyjątkowo istotną część naszej codzienności. Prawdopodobnie nikt z nas nie wyobraża sobie chwili, gdyby samochody miały zostać niespodziewanie wycofane z użytkowania. Dzięki nim możemy się bez problemu przemieszczać z jednego na miejsca na inne, co stanowi gigantyczne udogodnienie.

Z jakiego powodu nauka języków obcych jest taka ważna? Którego języka zagranicznego warto się uczyć?

 • Posted on: 28 July 2015
 • By: addmean
Tłumaczenia niemiecki
Author: Elizabeth Krumbach Joseph
Source: http://www.flickr.com
Z racji naszego usytuowania w Europie od wieków spotykały się u nas rozmaite prądy – kulturowe, narodowościowe. To spowodowało, że chcąc nie chcąc byliśmy przymuszeni do nauki języków obcych. W przewadze sytuacji mogło to wynikać to niestety z tego, iż przebywaliśmy w niewoli, więc byliśmy przymuszeni się dopasować do obecnej dawniej sytuacji.

Transport i spedycja

 • Posted on: 5 May 2015
 • By: addmean
amjlogistics
Source: www.amjlogistics.pl
Transport międzynarodowy drogą lądową jest wciąż chętnie wykorzystywany mimo zwiększających się kosztów paliwa, w szczególności benzyny i ropy. Nadal transport międzynarodowy jest głównym źródłem transportu w Europie. Dlatego firm spedycyjnych wciąż przybywa i wzajemnie próbują przebić się z atrakcyjną ofertą.

W jaki sposób szybko przyswoić sobie język niemiecki?

 • Posted on: 14 November 2014
 • By: addmean
Korepetycje z języka niemieckiego
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Język niemiecki jest w Unii Europejskiej częściej używanym językiem, niż choćby język angielski. Nie można się temu zdumiewać, albowiem jest to język urzędowy Niemiec, Austrii, Belgii, Luksemburga, Lichtenstein oraz Szwajcarii. Powinno się także pamiętać, że język niemiecki jest szalenie ważny w polskiej specjalności turystycznej – aż 40% cudzoziemców zwiedzajácych nasz kraj, przyjeżdża z Niemiec i Austrii. Gdybyśmy chcieli zobaczyc na statystyki odnoszące się takich sfer jak technika, nauka i szeroko pojęty Internet, to okazałoby się, że język niemiecki króluje na tych polach. Aż 8% wszystkich stron internetowych jest tworzonych właśnie w tym języku! To przez niemieckojęzyczne wyszukiwarki można dotrzeć do najważniejszych materiałów z różnorodnych dziedzin nauki.Podobno co dziesiąta książka wydawana na świecie, napisana jest w języku ojczystym Goethego czyli w języku niemieckim.

Dlaczego obecnie tak ważna jest edukacja

 • Posted on: 14 November 2014
 • By: addmean
uczniowie na zajęciach
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
W dniu dzisiejszym zdobywanie bardzo dobrego wykształcenia z pewnością jest priorytetem znacznej części naszego młodego społeczeństwa. Niemniej jednak trzeba bardzo odważnie przyznać, że wielokrotnie nasze szkoły publiczne niestety nie zapewniają nam pożądanego poziomu, co bez wątpliwości nie jest dla nas zjawiskiem pozytywnym. W praktyce po wielokroć bowiem się zdarza, że wymagania wychowawcze w szkołach oraz poziom nauczania niejednokrotnie jest niezwykle mały, co niestety ogromnie wyraźnie przekłada się na efekty osiągane przez nasze dzieci w popularnych egzaminach. Taki tan rzeczy oczywiście jest możliwy do zmiany, niemniej wprawdzie często w tych przypadkach zmuszeni jesteśmy do poświęcania własnych zasobów finansowych w imię kształcenia dzieci. Ta inwestycja bez wątpienia w przyszłości się nam zwrócić, niemniej tymczasem często potrzebne będzie nam znalezienie nadzwyczaj dobrych ośrodków edukacyjnych, zdolnych przyspieszyć zaległości szkolne.

Oferty pracy dla nauczyciela w Warszawie. Opis dobrego korepetytora.

 • Posted on: 11 November 2014
 • By: addmean
nauczyciel muzyki
Author: Nadja Schnetzler
Source: http://www.flickr.com
Obecnie znajomość języków obcych to konieczność, która wyraźnie ułatwia znalezienie dobrej posady. W anonsach o pracy wielokrotnie jako jeden z wymogów wymieniana jest znajomość przynajmniej jednego języka obcego. Zwykle jest to język angielski i niemiecki, które stały się niejako językami uniwersalnym.

Nie udało Ci się skończyć szkoły średniej? Czas to nadrobić

 • Posted on: 10 November 2014
 • By: addmean
szkoła
Source: www.morguefile.com
Nauka to dość istotna kwestia – oczywiście obecnie ciąży na nas obowiązek edukacyjny aż do ukończenia osiemnastu lat, czyli mniej więcej do punktu, w którym zwykle młodzi ludzie podchodzą do egzaminu maturalnego. Na nieszczęście nie wszystkim dane jest ukończyć szkołę średnią. Istnieje wiele przyczyn, dla jakich wiele osób nawet nie rozważa ukończenia liceum – niekiedy zmuszeni są rozpocząć pracę na własne utrzymanie już w tym wieku, niekiedy nie umożliwia im tego stan zdrowia. Niektórzy, którzy rzucają naukę w liceum ogólnokształcącym wywodzi się z patologicznych rodzin, w jakich dzieje się dużo złych rzeczy – alkoholizm, przemoc... to się zwyczajnie niestety zdarza.

Pages